Architektura dla dzieci – jak rozwijać pasję od najmłodszych lat?

Opublikowano: 19 sierpnia 2020
Udostępnij

Najpierw malec z zaciekawieniem patrzył na otaczające go budynki i budował zamki z klocków. Później zaczął je rysować… ale amatorskie rysunki to już za mało. Czy wystarczy poczekać na lekcje plastyki, czy lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i zapisać dziecko na kurs rysunku?

Zacznij od małych kroków

Prawda jest taka, że dzieci szybko się nudzą, dlatego ich pasje trzeba odkrywać stopniowo. Krok po kroku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że to prawdziwe hobby, a nie chwilowe zainteresowanie.

Dla małego adepta architektury na początek wystarczą wycieczki, podczas których wspólnie będziecie szukać ciekawych budynków. Skuteczną pomocą dla rodzica mogą okazać się również książki. Sarah Tavernier i Alexandre Verhille napisali jedną z bardziej interesujących pozycji – “Monumentalne. Cuda i rekordy architektury”. Książka pomoże poznać dziecku znane, oryginalne i imponujące budowle świata.

Jednak z czasem… to wciąż będzie za mało.

Nauka rysunku dla dzieci i historia sztuki

Jeśli po tych nieśmiałych początkach, dziecko wciąż przejawia zainteresowanie architekturą, warto go wesprzeć profesjonalnymi kursami dla dzieci. Dzięki nim malec rozwinie swoją pasję, a później będzie mógł zdecydować, czy chce się nią zajmować również zawodowo.

Prawda jest taka, że architektury nie da się nauczyć w miesiąc czy dwa. Później, gdy już prawie dorosły nastolatek oświadczy, że chce zdawać na studia architektoniczne czy ASP, może być już za późno na nadrobienie zaległości. Dlatego, jeśli dziecko wykazuje chęci, trzeba zacząć jak najwcześniej.

Jaki kurs wybrać? Dzieci zainteresowane architekturą z pewnością będą zaciekawione kursem rysunku dla dzieci lub historii sztuki. Decyzję podejmijcie wspólnie. Słuchaj tego, co mówi twoja pociecha i staraj się dobrać zajęcia do jej potrzeb i zainteresowań. Rysunek wyćwiczy zdolności manualne, a historia sztuki przybliży wiele zjawisk artystyczno-kulturowych, historycznych czy architektonicznych.

Kurs Mały Architekt

Architektury można się uczyć już od 6. roku życia. Nauka rysunku architektonicznego to doskonałe zajęcia dla dzieci, które wiążą swoją przyszłość z architekturą i mają już za sobą pierwsze przygody z rysunkiem.

Na warsztatach dzieci uczą się pojęcia perspektywy, cieniowania, proporcji i myślenia przestrzennego. Będą zajmować się rysowaniem, modelowaniem i tworzeniem planszy architektonicznych. Zajęcia wspierają artystyczny rozwój i ćwiczą umiejętności plastyczne.

Ktoś może zapytać – czy nie wystarczą lekcje plastyki w szkole? Niestety nie. Klasyczna, szkolna lekcja to 45 minut, podczas których nauczyciel musi zająć się blisko trzydziestką dzieci. Jeśli twój syn lub córka pasjonują się architekturą, plastyka może pobudzić ich kreatywność, ale nie będzie wystarczająca, by rozwinąć umiejętności. Nie przygotuje również do kierunkowych egzaminów na architekturę czy ASP.

Manualny rozwój ręki, osiągnięcie dokładnej, pewnej kreski, mistrzowskie rysowanie w perspektywie. Do tego potrzeba dobrych warunków, lat pracy i ćwiczeń. Kurs Małego Architekta to profesjonalne zajęcia warsztatowe w niewielkich grupach. Nauka rysunku odbywa się pod okiem architektów i studentów architektury. Zajęcia są przyszłościowe i rozwojowe, a dziecko będzie mogło poznać rówieśników, którzy mają podobne zainteresowania.

Więcej informacji o naszym kursie Mały Architekt dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/maly-architekt

Zobacz również


Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie to śmiały cel wielu absolwentów szkół średnich. Uczelnia kształci...
Więcej
Studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej odbywają się stacjonarnie. Przyszli architekci mogą kształcić się...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Anna Wojno
Anna Wojno
2023-06-04

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Monika Szczodrowska
Monika Szczodrowska
2023-05-30

Bardzo jestem zadowolona z wyboru tej szkoły. Moje dziecko uwielbia tam chodzić, a nauczyciele mają niezwykłe podejście do maluchów.

Mariusz Niedziałkowski
Mariusz Niedziałkowski
2023-05-27

Ryszard Wańczuk
Ryszard Wańczuk
2023-05-26

Dobre miejsce do nauki rysunku i malowania przepięknych prac, które wszyscy mogą podziwiać.

Zofia Krzyżowska
Zofia Krzyżowska
2023-05-20

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Kasia Kosa
Kasia Kosa
2023-05-10

Wspaniała artystyczna atmosfera! Moja córka wychodzi z zajęć pełna życia i nowych malarskich/ rysunkowych pomysłów. Polecam!

A Google User
A Google User
2023-05-09

To naprawdę świetna szkoła! Bardzo dobre podejście do dzieci i interesujące zajęcia. Moje dziecko wraca z uśmiechem na twarzy!

Michał Romanowski
Michał Romanowski
2023-04-08

Najlepsze miejsce !!!! 👏👏👏

Jan Murawiecki
Jan Murawiecki
2023-04-04

Kuba Blomberg
Kuba Blomberg
2023-04-04

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Południowo-Praskie Prezentacje to wielkie święto organizacji pozarządowych, na których nie zabraknie również nas 😍 Już...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, rozpoczynamy darmowe plenery rysunkowe dla wszystkich naszych uczniów. Plenery rysunkowe to...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, w dniu: 08.06.2023 (czwartek) – Boże Ciało Szkoły Sealart będą NIECZYNNE. W pozostałe...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki