Grafik komputerowy – zawód przyszłości

Opublikowano: 9 marca 2020
Udostępnij

Mało który zawód jest obecnie tak popularny, jak grafik komputerowy. To pieśń przyszłości, która w świecie pełnym nowoczesnych technologii pozwoli znaleźć miejsce zawodowe każdemu, kto zadba o poziom swoich umiejętności.

Skąd popularność?

Zawód grafika komputerowego spopularyzował się w efekcie oczywistego trendu. Firmy muszą nadążać za potrzebami klientów. Te natomiast, wymuszają wybicie się spośród konkurencji reklamą wizualną, publikowaną tak w internecie, jak na ulotkach, bilbordach, jak i wielu innych nośnikach obrazu. Grafik komputerowy projektuje strony www, tworzy obrandowanie marki – od logotypu, przez wizytówki, papier firmowy i cały pakiet innych materiałów reklamowych, ulotki, tworzy grafikę 3D, wykorzystywaną w grach, animacjach i symulacjach, zajmuje się retuszem. Spectrum działań grafika komputerowego jest ogromne. I wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z trendem rosnącym.

Jak pracuje grafik komputerowy?

Podstawowe narzędzie pracy grafika to umysł pełen pomysłów, kreatywnych wizji i koncepcji. Liczy się nieszablonowy projekt, unikalność, kreatywność, no i oczywiście dopasowanie do potrzeb odbiorcy. Narzędziem pracy grafika są specjalne programy. Jest ich bardzo wiele i obsługa każdego z nich wiąże się oczywiście z innymi umiejętnościami.

Obsługi programów graficznych możesz uczyć się samodzielnie. Ale możesz również oddać się w ręce specjalistów. Kurs digital painting to zajęcia, które zostały opracowane z myślą o przyszłych studentach kierunków graficznych na studiach oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem grafika. Program kursu obejmuje sam digital painting, obsługę programów typu Adobe Photoshop i wiele innych zagadnień. Obok bardzo przydatnej teorii, zdobędziesz tam również mnóstwo umiejętności praktycznych.

Żeby rozpocząć naukę i iść na kurs grafiki, potrzebne są również podstawowe umiejętności z rysunku. Dobrze więc połączyć te zajęcia w spójną całość, idąc również na profesjonalny kurs rysunku. Jeśli pragniesz zdobyć wiedzę kompleksową, w ofercie szkół artystycznych znajdziesz również kurs grafiki 3D czy kurs concept art. Im więcej umiejętności zdobędziesz, tym atrakcyjniejszym „kąskiem” będziesz dla swojego przyszłego pracodawcy.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Jak we wszystkich innych dziedzinach, największe sukcesy osiągają najlepsi. Żeby zostać naprawdę dobrym grafikiem, powinieneś zdobyć jak najszerszą wiedzę i ćwiczyć warsztat. Zajęcia w szkole rysunku możesz rozpocząć już w wieku nastoletnim. Przygotowywanie się od najmłodszych lat pozwala zdobyć na rynku pracy przewagę nad konkurentami. Jeśli zaczniesz wcześnie, w momencie rozpoczęcia studiów masz już spore doświadczenie i umiejętności, a po ich zakończeniu, możesz być prawdziwym mistrzem w zawodzie grafika.

Wymagania

Żeby zostać dobrym grafikiem, potrzebne ci będą studia kierunkowe. Grafikę komputerową możesz studiować na Akademii Sztuk Pięknych i w wielu innych szkołach. To bardzo modny kierunek, który z roku na rok staje się coraz popularniejszy.

Kompleksowa wiedza wymaga także liźnięcia zagadnień psychologii i marketingu. Obok zmysłu artystycznego i umiejętności praktycznych, musisz bowiem umieć trafić do odbiorcy obrazem. A stworzenie przekazu, który zostanie zapamiętany i który perswazyjnie oddziałuje na konsumenta nie jest wcale łatwym zadaniem.

Korzyści zawodu grafika

Stanowisko grafika daje często dość dużo swobody. Dobre agencje reklamowe przedstawiają projekty i koncepcje tworzonych dzieł, w końcowym obrazie wiele jednak zależy od talentu samego grafika. Jeśli będziesz dobry, a twój pracodawca przekona się o twoich umiejętnościach, z pewnością będziesz miał wolną rękę w tworzeniu kolejnych projektów. To również dziedzina, która niezwykle dynamicznie się rozwija. Oznacza to tyle, że dla grafików zawsze znajdzie się miejsce na rynku pracy. Nie bez znaczenia pozostają również zarobki. Te są oczywiście uzależnione od wybranego miejsca pracy. W dużej agencji reklamowej grafik komputerowy zarabia około 5000 złotych brutto, w mniejszych zarobki oscylują w granicach 3500 złotych brutto. Możesz również prowadzić karierę na własną rękę jako grafik freelancer – wówczas wysokość zarobków jest uzależniona wyłącznie od ciebie samego.

Zobacz również


Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie to śmiały cel wielu absolwentów szkół średnich. Uczelnia kształci...
Więcej
Studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej odbywają się stacjonarnie. Przyszli architekci mogą kształcić się...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Anna Wojno
Anna Wojno
2023-06-04

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Monika Szczodrowska
Monika Szczodrowska
2023-05-30

Bardzo jestem zadowolona z wyboru tej szkoły. Moje dziecko uwielbia tam chodzić, a nauczyciele mają niezwykłe podejście do maluchów.

Mariusz Niedziałkowski
Mariusz Niedziałkowski
2023-05-27

Ryszard Wańczuk
Ryszard Wańczuk
2023-05-26

Dobre miejsce do nauki rysunku i malowania przepięknych prac, które wszyscy mogą podziwiać.

Zofia Krzyżowska
Zofia Krzyżowska
2023-05-20

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Kasia Kosa
Kasia Kosa
2023-05-10

Wspaniała artystyczna atmosfera! Moja córka wychodzi z zajęć pełna życia i nowych malarskich/ rysunkowych pomysłów. Polecam!

A Google User
A Google User
2023-05-09

To naprawdę świetna szkoła! Bardzo dobre podejście do dzieci i interesujące zajęcia. Moje dziecko wraca z uśmiechem na twarzy!

Michał Romanowski
Michał Romanowski
2023-04-08

Najlepsze miejsce !!!! 👏👏👏

Jan Murawiecki
Jan Murawiecki
2023-04-04

Kuba Blomberg
Kuba Blomberg
2023-04-04

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Południowo-Praskie Prezentacje to wielkie święto organizacji pozarządowych, na których nie zabraknie również nas 😍 Już...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, rozpoczynamy darmowe plenery rysunkowe dla wszystkich naszych uczniów. Plenery rysunkowe to...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, w dniu: 08.06.2023 (czwartek) – Boże Ciało Szkoły Sealart będą NIECZYNNE. W pozostałe...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki