Kurs Mały Architekt – sprawdź jak wiele cennych umiejętności może nabyć twoje dziecko

Opublikowano: 2 marca 2023
Udostępnij

Nie masz jeszcze pojęcia, w jakim kierunku podąży edukacja dziecka, nie wiesz, kim będzie chciało zostać, kiedy dorośnie, a kurs architektury dla dzieci wydaje ci się grubo na wyrost? Przekonaj się, jak wiele może zyskać twoje dziecko.

Wszechstronne umiejętności

Wszystkie kursy artystyczne dla dzieci – nie tylko architektoniczne – wnoszą w rozwój nieskończenie wiele. Pod okiem doświadczonych nauczycieli, mały artysta zdobywa mnóstwo informacji – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych.

Ćwiczenie umiejętności plastycznych przekłada się tymczasem na wiele aspektów rozwoju. Począwszy od zdolności manualnych, wprawy w operowaniu różnymi narzędziami, aby uzyskać postawiony cel, przez wyćwiczoną precyzję, aż po staranność i konsekwentne zakańczanie tego, co rozpoczęte. Kurs architektury dla dzieci to także rozwój intelektualny. Nie tylko w zakresie wyuczonej teorii, ale również stymulowania skupienia, koncentracji na zadaniu i cierpliwego dopracowywania rysunków. To także wszechstronny rozwój w zakresie postrzegania świata i bogactwa percepcji. Umiejętność rysowania widzianego świata, z uwzględnieniem perspektywy, cienia, proporcji czy myślenia przestrzennego, to bezcenny kapitał. Rysunek i aktywności artystyczne to także doskonała forma relaksu, odpoczynku i „resetu” po męczących dniach pełnych bodźców. Wspiera bowiem wyciszenie i uważność.

Kurs typu Mały Architekt to bezcenne umiejętności, które przekładają się na wiele dziedzin życia.

Przyszły zawód lub piękna pasja

Kursanci, którzy uczęszczali lub uczęszczają na zajęcia artystyczne mogą oczywiście wiązać swoją przyszłość ze światem sztuki. Mogą w przyszłości wybrać zawód grafika, fotografa, niezależnego twórcy czy architekta. Mogą po szkole podstawowej wybrać profilowane liceum o kierunku artystycznym, a po nim ukończyć podobne studia. Wcale jednak nie muszą. Równie dobrze mogą reprezentować dowolną branżę, zupełnie bez związku ze światem artystycznym. Kurs jednak poszerzy ich horyzonty i nauczy zupełnie innego postrzegania rzeczywistości. Ten szerszy, wielowymiarowy i głęboki obraz świata sprawia, że dzieci inaczej nawiązują relacje, inaczej radzą sobie z codziennymi trudnościami i inaczej rozwiązują problemy.

Kurs architektury dla dzieci a relacje rówieśnicze

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Wiele się dziś mówi o tym, że dzieci nadmiernie lgną do elektroniki, przesiadują przed komputerem czy tabletem, zapominając, że wokół nich toczy się realne życie. I faktycznie, to spory problem, który ciągnie za sobą przykre konsekwencje.

Kurs artystyczny dla dzieci w przyjemny sposób wspiera oderwanie od wirtualnej rzeczywistości. Pozwala dziecku obcować z takimi, jak on, pasjonatami. Wzajemnie się inspirować, wymieniać doświadczeniami i uczyć od siebie kreatywności. Podobne zainteresowania są bardzo dobrym zaczątkiem fajnych, trwałych relacji, które mogą przeradzać się w wieloletnie przyjaźnie. A jeśli dziecko pokocha nową aktywność, to do zajęć artystycznych w ciągu roku szkolnego, możesz dorzucić letni obóz artystyczny – sposób na kreatywne wakacje.

Kurs Mały Architekt to niezliczone korzyści. Rozwój, kształtowanie charakteru, poszerzanie wiedzy i zdobywanie licznych umiejętności – kurs artystyczny to sposób na pokazanie dziecku wartościowego świata sztuki, z jej ogromnymi zasobami. Zaszczep w dziecku miłość do piękna i pokaż, jak wiele może na tym zyskać. Więcej o kursie mały architekt dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/maly-architekt

Zobacz również


Cyfryzacja i rozwój technologiczny ułatwiają nasze życie, pozwalają sięgać daleko poza horyzont i zdobywać szczyty, o których przed...
Więcej
Rozmaite zajęcia pozalekcyjne to w dzisiejszych czasach wybór wielu rodziców szukających w takich aktywnościach walorów edukacyjnych, które...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Martyna Włoch
Martyna Włoch
2023-09-23

Urszula Różalska
Urszula Różalska
2023-09-22

Polecam!

Barbara Krawczyk
Barbara Krawczyk
2023-09-21

Lekcje tutaj są prowadzone w świetnej atmosferze, polecam.

Jerzy Żurek
Jerzy Żurek
2023-09-20

Polecam, mój syn uczęszcza tutaj na lekcje i bardzo mu się podoba.

Danuta Szyszka
Danuta Szyszka
2023-09-18

Da Vinci Arte
Da Vinci Arte
2023-09-16

Polecam

Tomasz Kura
Tomasz Kura
2023-09-12

weronika kalinowska
weronika kalinowska
2023-09-09

Wspaniałe miejsce, polecam z całego serca,
Pani Agata umie przekazać wierze i pasję :D

Marta Kępa
Marta Kępa
2023-09-05

Aktualności


Kochani, zapraszamy wszystkich pasjonatów rysunku, małych i dużych na pierwsze darmowe zajęcia w naszych szkołach.  Na pierwsze...
Więcej
Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się: Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908...
Więcej
Zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym! Kreatywne zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży....
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki