Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – jakie kierunki można wybrać?

Opublikowano: 5 grudnia 2022
Udostępnij

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie to znana, ceniona i prestiżowa uczelnia – najstarsza artystyczna uczelnia w Polsce. Daje studentom szerokie możliwości kształcenia na wielu atrakcyjnych kierunkach. Absolwenci bez trudu odnajdują się na rynku pracy i legitymując się gruntownym wykształceniem, cieszą się szerokimi możliwościami zawodowymi.

Zainteresowanie tą uczelnią od wielu lat nie słabnie. Wynika to z faktu, że uczelnia daje niezwykle szerokie możliwości rozwoju, otwierając przed absolwentami wiele drzwi. Konsekwencją zainteresowania jest liczba kandydatów na jedno miejsce. Nie oznacza to oczywiście, że na ASP nie można się dostać – zdecydowanie można, trzeba jednak się do tego nieco przyłożyć. Świetnym rozwiązaniem jest kurs na ASP, który nie tylko wspiera zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, ale pozwala również popracować nad profesjonalną teczką egzaminacyjną pod okiem ekspertów.

Sprawdźmy, jakie kierunki można studiować na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych:

  • Architektura Wnętrz – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Grafika – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Malarstwo – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Rzeźba – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Scenografia – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Sztuka Mediów – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Wzornictwo – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.
  • Badania Artystyczne i Studia Kuratorskie – zasady rekrutacji, harmonogram i szczegółowo opisane wymogi znajdziecie tu.

Proces rekrutacji różni się na poszczególnych kierunkach. Na każdym jednak jest wieloetapowy i raczej wymagający. Kandydatów zwykle jest znacznie więcej, niż miejsc. Dlatego, jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu nauki na ASP, już teraz musisz rozpocząć przygotowania i prace nad teczką, na pewno ułatwi ci to kurs na ASP. Więcej o naszym kursie znajdziecie tu: https://www.sealart.pl/kursy/kurs-na-asp

Zobacz również


Zajęcia z designu to nowoczesny kurs, którego przekrojowy program jest dostosowany do trendów rynku, uwarunkowań współczesnego...
Więcej
Rysunek fantasy czy rysunek science fiction? Czy czymś się różnią? Co to za rodzaje rysunku?...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Stanisław Tomaszewski
Stanisław Tomaszewski
2023-10-10

Świetne zajęcia, mili i pomocni nauczyciele.

Gabrysia Gabrysia
Gabrysia Gabrysia
2023-10-08

Sealart Bielany

Jeśli ktoś zastanawia się nad kursem ASP, to bardzo polecam. W sali jest ustawionych wiele martwych natur, co daje swobodny wybór tematu do rysowania, bądź malowania. Na kursie jest możliwość na realizowanie swoich indywidualnych prac na podstawie własnych zdjęć, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Panuje bardzo miła i ciepła atmosfera na sali.

Dzięki panu Bartkowi, który prowadzi te zajęcia, poszerzam swoją wiedzę na temat sztuki i rozwijam moje zdolności artystyczne dwa razy szybciej i skuteczniej, niż gdybym sama uczyła się w domu. Zawsze jak ktoś ma problem przy swojej realizowanej pracy, to można pana śmiało się zapytać. Jeśli masz prace zrobione w domu, to pan z miłą chęcią je obejrzy i da wskazówki, w jaki sposób można je poprawić. W moim przypadku ostatnio przynoszę prace malarskie, bo mam z tą techniką wiele problemów.

Bardzo żałuje, że nie przyszłam na takie zajęcia wcześniej, bo straciłam czas, który przeznaczyłabym nad rozwojem artystycznym. Moja rada jest taka, aby przyjść na pierwsze zajęcia jak najszybciej, które są bezpłatne i przekonać się samemu.
Panie w recepcji są bardzo sympatyczne i wyrozumiałe, które mi pomogły odpowiedzieć na moje pytania dotyczące kursu.

iris iris
iris iris
2023-10-08

Bardzo dobre zajęcia u Pana Bartka

Zofia Żbikowska
Zofia Żbikowska
2023-10-03

Lena Brzoza
Lena Brzoza
2023-10-01

Ta szkoła jest wspaniała! Moja córka absolutnie ją uwielbia i zawsze jest tak podekscytowana, kiedy ma tam iść. Nauczyciele są bardzo profesjonalni.

Maja Nowotka
Maja Nowotka
2023-09-30

Zajęcia z architektury bardzo fajne, chodzę już ponad rok i jestem bardzo zadowolona z moich postępów :)

Groszek
Groszek
2023-09-30

Bezel
Bezel
2023-09-30

Katarzyna Makowska
Katarzyna Makowska
2023-09-29

Atmosfera w tej szkole jest naprawdę niesamowita. Zawsze czuję się mile widziana i cenię, że mogę poszerzać swoje umiejętności w przyjaznym środowisku. Gorąco polecam!

Tomasz Jadczak
Tomasz Jadczak
2023-09-28

Sealart Szkoła Rysunku i Malarstwa to miejsce, które przekształca zwykłe pomysły w prawdziwe arcydzieła. Zdecydowanie polecam!

Aktualności


Zapraszamy na ferie pełne pasji i atrakcji w Sealart Szkoła Rysunku. Zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci...
Więcej
Szanowni Państwo, w dniach: 01.11.2023 (środa) 11.11.2023 (sobota) Szkoły Sealart będą NIECZYNNE. W pozostałe dni zajęcia...
Więcej
Kochani, zapraszamy wszystkich pasjonatów rysunku, małych i dużych na pierwsze darmowe zajęcia w naszych szkołach.  Na pierwsze...
Więcej
Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki