Grafika jest coraz bardziej popularnym kierunkiem studiów. Ukończenie studiów o takim profilu pozwala nie tylko realizować artystyczne pasje, ale również uzyskać atrakcyjny zawód, intratną i rozwojową pracę oraz wysokie wynagrodzenie. Sprawdzamy, gdzie w Warszawie można studiować grafikę.
- Warszawska Szkoła Reklamy
Znajdująca się przy ul. Szolc-Rogozińskiego 3 Warszawska Szkoła Reklamy oferuje studia licencjackie na kierunku grafika i multimedia w komunikowaniu społecznym. Absolwenci uzyskują dyplom licencjata na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
Program studiów obejmuje umiejętności praktyczne i teoretyczne w projektowaniu, grafice, multimediach i opracowywaniu publikacji internetowych. Zakres został skonstruowany z myślą o doskonałym przygotowaniu absolwentów i połączeniu ich licznych kompetencji tak, aby czuli się gotowi do pracy w wielu przyszłościowych branżach.
Szczegółowe informacje na temat uczelni, programu studiów oraz rekrutacji na kolejny rok akademicki znajdziecie tu.
- Niepubliczna Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Akademia Finansów i Biznesu Vistula na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji kształci na kierunku grafika w dwóch specjalizacjach: grafika artystyczna oraz grafika interdyscyplinarna. Studia odbywają się w dwóch trybach do wyboru – stacjonarnym oraz niestacjonarnym (zaocznym). Absolwenci kończą studia licencjackie I stopnia, a nauka trwa 6 semestrów.
Obie specjalizacje rozwijają teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu szeroko rozumianych umiejętności świata cyfrowego. Łączone są z technikami artystycznymi i elementami warsztatu fotograficznego, dają przyszłym grafikom umiejętności, kompetencje i możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy w wymarzonym zawodzie.
Rekrutacja polega na złożeniu dokumentów, w tym świadectwa maturalnego oraz teczki prac, które potwierdzają kompetencje artystyczne. Więcej informacji o kierunku, specjalizacjach oraz procesie rekrutacyjnym znajdziecie tu.
- Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Grafika jest kierunkiem Wydziału Sztuki Nowych Mediów. W ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych dostępne są dwie specjalizacje, które wybiera się na drugim roku studiów – wizualizacja oraz animacja. Można zdobyć wykształcenie I (licencjat) i II (magister) stopnia. Program dydaktyczny uwzględnia zagadnienia wiedzy teoretycznej i praktycznej, które obejmują techniki komputerowe, wsparte edukacją artystyczną. Uwzględnione są również dziedziny sztuk plastycznych, realizacji krótkich form filmowych, fotografii, modelowania trójwymiarowego i wiele innych.
Rekrutacja obejmuje rejestrację online, złożenie wymaganych dokumentów oraz kwalifikację. W ramach tej ostatniej, odbywa się przegląd i ocena teczek (3 rysunki w określonym formacie – postać ludzka z natury, martwa natura, inne formy, 3 prace malarskie – pejzaż, martwa natura i inne formy malarskie, fotografia) oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Szersze i aktualne informacje na temat rekrutacji na kolejny rok akademicki znajdziecie tu.
Chcesz zwiększyć swoje szanse? A może marzysz o podszkoleniu się w pasji, w której już jesteś dobry? Możesz pogłębić swoje kompetencje, zapisując się na kurs grafiki lub kurs digital painting – umożliwią ci nie tylko przygotowanie teczki egzaminacyjnej, ale również doszlifowanie wiedzy pod okiem fachowej kadry. Więcej o naszych kursach graficznych znajdziesz tu: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-grafiki