Gdzie studiować grafikę w Warszawie?

Opublikowano: 14 listopada 2022
Udostępnij

Grafika jest coraz bardziej popularnym kierunkiem studiów. Ukończenie studiów o takim profilu pozwala nie tylko realizować artystyczne pasje, ale również uzyskać atrakcyjny zawód, intratną i rozwojową pracę oraz wysokie wynagrodzenie. Sprawdzamy, gdzie w Warszawie można studiować grafikę.

  • Warszawska Szkoła Reklamy

Znajdująca się przy ul. Szolc-Rogozińskiego 3 Warszawska Szkoła Reklamy oferuje studia licencjackie na kierunku grafika i multimedia w komunikowaniu społecznym. Absolwenci uzyskują dyplom licencjata na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Program studiów obejmuje umiejętności praktyczne i teoretyczne w projektowaniu, grafice, multimediach i opracowywaniu publikacji internetowych. Zakres został skonstruowany z myślą o doskonałym przygotowaniu absolwentów i połączeniu ich licznych kompetencji tak, aby czuli się gotowi do pracy w wielu przyszłościowych branżach.

Szczegółowe informacje na temat uczelni, programu studiów oraz rekrutacji na kolejny rok akademicki znajdziecie tu.

  • Niepubliczna Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji kształci na kierunku grafika w dwóch specjalizacjach: grafika artystyczna oraz grafika interdyscyplinarna. Studia odbywają się w dwóch trybach do wyboru – stacjonarnym oraz niestacjonarnym (zaocznym). Absolwenci kończą studia licencjackie I stopnia, a nauka trwa 6 semestrów.

Obie specjalizacje rozwijają teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu szeroko rozumianych umiejętności świata cyfrowego. Łączone są z technikami artystycznymi i elementami warsztatu fotograficznego, dają przyszłym grafikom umiejętności, kompetencje i możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy w wymarzonym zawodzie.

Rekrutacja polega na złożeniu dokumentów, w tym świadectwa maturalnego oraz teczki prac, które potwierdzają kompetencje artystyczne. Więcej informacji o kierunku, specjalizacjach oraz procesie rekrutacyjnym znajdziecie tu.

  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Grafika jest kierunkiem Wydziału Sztuki Nowych Mediów. W ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych dostępne są dwie specjalizacje, które wybiera się na drugim roku studiów – wizualizacja oraz animacja. Można zdobyć wykształcenie I (licencjat) i II (magister) stopnia. Program dydaktyczny uwzględnia zagadnienia wiedzy teoretycznej i praktycznej, które obejmują techniki komputerowe, wsparte edukacją artystyczną. Uwzględnione są również dziedziny sztuk plastycznych, realizacji krótkich form filmowych, fotografii, modelowania trójwymiarowego i wiele innych.

Rekrutacja obejmuje rejestrację online, złożenie wymaganych dokumentów oraz kwalifikację. W ramach tej ostatniej, odbywa się przegląd i ocena teczek (3 rysunki w określonym formacie – postać ludzka z natury, martwa natura, inne formy, 3 prace malarskie – pejzaż, martwa natura i inne formy malarskie, fotografia) oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Szersze i aktualne informacje na temat rekrutacji na kolejny rok akademicki znajdziecie tu.

Chcesz zwiększyć swoje szanse? A może marzysz o podszkoleniu się w pasji, w której już jesteś dobry? Możesz pogłębić swoje kompetencje, zapisując się na kurs grafiki lub kurs digital painting – umożliwią ci nie tylko przygotowanie teczki egzaminacyjnej, ale również doszlifowanie wiedzy pod okiem fachowej kadry. Więcej o naszych kursach graficznych znajdziesz tu: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-grafiki

Zobacz również


Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie to śmiały cel wielu absolwentów szkół średnich. Uczelnia kształci...
Więcej
Studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej odbywają się stacjonarnie. Przyszli architekci mogą kształcić się...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Anna Wojno
Anna Wojno
2023-06-04

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Monika Szczodrowska
Monika Szczodrowska
2023-05-30

Bardzo jestem zadowolona z wyboru tej szkoły. Moje dziecko uwielbia tam chodzić, a nauczyciele mają niezwykłe podejście do maluchów.

Mariusz Niedziałkowski
Mariusz Niedziałkowski
2023-05-27

Ryszard Wańczuk
Ryszard Wańczuk
2023-05-26

Dobre miejsce do nauki rysunku i malowania przepięknych prac, które wszyscy mogą podziwiać.

Zofia Krzyżowska
Zofia Krzyżowska
2023-05-20

Moje dzieci uczęszczają na kurs rysunku dla dzieci i młodzieży w Sealart i są bardzo zadowolone. Widać postępy, a nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania. Polecam!

Kasia Kosa
Kasia Kosa
2023-05-10

Wspaniała artystyczna atmosfera! Moja córka wychodzi z zajęć pełna życia i nowych malarskich/ rysunkowych pomysłów. Polecam!

A Google User
A Google User
2023-05-09

To naprawdę świetna szkoła! Bardzo dobre podejście do dzieci i interesujące zajęcia. Moje dziecko wraca z uśmiechem na twarzy!

Michał Romanowski
Michał Romanowski
2023-04-08

Najlepsze miejsce !!!! 👏👏👏

Jan Murawiecki
Jan Murawiecki
2023-04-04

Kuba Blomberg
Kuba Blomberg
2023-04-04

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Południowo-Praskie Prezentacje to wielkie święto organizacji pozarządowych, na których nie zabraknie również nas 😍 Już...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, rozpoczynamy darmowe plenery rysunkowe dla wszystkich naszych uczniów. Plenery rysunkowe to...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, w dniu: 08.06.2023 (czwartek) – Boże Ciało Szkoły Sealart będą NIECZYNNE. W pozostałe...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki