Jak odciągnąć dziecko od komputera?

Opublikowano: 18 września 2023
Udostępnij

Cyfryzacja i rozwój technologiczny ułatwiają nasze życie, pozwalają sięgać daleko poza horyzont i zdobywać szczyty, o których przed laty nawet nam się nie śniło. To, co kiedyś wydawało się science fiction, dziś stanowi zupełnie przyziemną część codzienności. Niestety jednak w życiu nie ma nic za darmo i ten postęp również ma swoją cenę. A płacą ją już najmłodsi. Jak w dobie komputerowego świata zachować wychowawczy balans i skutecznie zadbać o to, aby dziecko nie spędzało zbyt dużo czasu przy elektronice? Podrzucamy rozwiązanie.

O nadmiarze bodźców w wyniku zbyt częstego korzystania z elektroniki napisano już całe tomy. Każdy rodzic wie, że zbyt dużo komputera w życiu dziecka rodzi wiele problemów. Trudności w koncentracji, nerwowość i nadpobudliwość, brak umiejętności skupienia czy zaburzenia snu to tylko kilka, z wielu innych kłopotów, które negatywnie wpływają na rozwój dzieci. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że odciągnięcie dziecka od elektroniki nie jest zadaniem łatwym. Proponowana w jej miejsce alternatywa musi być atrakcyjna i na tyle interesująca, aby dziecko rzeczywiście chciało zaangażować się w inne aktywności.

Kurs rysunku – zaproponuj dziecku coś ciekawego

Kurs rysunku to oczywiście nie jedyna, a tylko jedna z wielu możliwości, trzeba jednak przyznać, że wyjątkowo kusząca. Dzieci bardzo chętnie oddają się kreatywnym zajęciom i z zapałem tworzą kolejne dzieła. Zachęcane przez obserwacje własnych postępów, angażują się i chcą umieć coraz więcej. Dostrzegane przez samych zainteresowanych perspektywy i ogromny potencjał zajęć sprawiają, że kursy artystyczne nigdy się nie nudzą. Przeciwnie, z każdym kolejnym miesiącem młodzi adepci sztuki są coraz mocniej zainteresowani i coraz poważniej podchodzą do nauki rysowania.

Kursy artystyczne dla dzieci to nieskończony potencjał edukacyjny

Kreatywność, elastyczność, pomysłowość, bystrość, pamięć, koncentracja, skupienie, cierpliwość – walorów, które płyną z nauki rysunku, jest mnóstwo i można wymieniać je bez końca. To zajęcia pozalekcyjne, które obok licznych aspektów rozwojowych, sprawiają dzieciom równocześnie wiele frajdy. Spędzanie czasu wolnego w grupie rówieśników, podglądając wzajemnie swoje prace, inspirując się pomysłami kolegów i koleżanek, nawiązywanie relacji w gronie pasjonatów i wielbicieli tych samych aktywności, wspólne plenery i okazjonalne wydarzenia z różnych okazji, letnie obozy, kolonie i zimowiska – w kurs rysowania można „wsiąknąć” bez reszty!

Kurs rysunku dla dzieci i młodzieży to inwestycja w przyszłość

Umiejętność bystrej obserwacji i wyciągania wniosków, analityczne myślenie, zdolność skupienia i koncentracji na zadaniu, wyjście myśleniem poza utarte schematy, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, sprawne zarządzanie własnym czasem czy zdolności manualne – to tylko kilka aspektów, na które przekłada się nauka rysunku. Dzieci i młodzież, które systematycznie uczęszczają na takie zajęcia, czerpią z nich korzyści, które wspierają osiąganie przez nich sukcesów w przyszłości.

Komputery, tablety czy smartfony są i będą częścią życia młodzieży i nie ma od tego ucieczki. Jednak zaproponowanie dzieciom tak atrakcyjnej alternatywy spędzania wolnego czasu sprawi, że tytułowe „odciągnięcie od komputera” odbędzie się zupełnie bezboleśnie. Każdy rodzic przekona się, że w niedługim czasie młodzież sama z przyjemnością wybierze wyjście na kurs czy uczestniczenie w kursie rysunku online, zamiast włączenia kolejnej gry komputerowej.

Zobacz również


Rozmaite zajęcia pozalekcyjne to w dzisiejszych czasach wybór wielu rodziców szukających w takich aktywnościach walorów edukacyjnych, które...
Więcej
Kursy rysunku pozwalają się wiele nauczyć – wyobraźnia przestrzenna, umiejętności manualne, cierpliwość, pomysłowość czy kreatywność...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

weronika kalinowska
weronika kalinowska
2023-09-09

Wspaniałe miejsce, polecam z całego serca,
Pani Agata umie przekazać wierze i pasję :D

Marta Kępa
Marta Kępa
2023-09-05

Marian Dushwo
Marian Dushwo
2023-09-04

Dominik Urbański
Dominik Urbański
2023-09-03

Kuba Kuba
Kuba Kuba
2023-08-25

Arteko
Arteko
2023-08-11

Fajne warunki, sympatyczny nauczyciel i rzeczywiście można się czegoś nauczyć

Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska
2023-08-02

Świetne zajęcia dla dzieci! Polecam

igens
igens
2023-06-25

Uwielbiam to miejsce. Chodziłam tu przez rok i wiele się nauczyłam. Wszyscy nauczyciele są bardzo mili, potrafią wytłumaczyć, doradzają, a w szczególności Pan Bartek, który bardzo mi pomógł, zwracał uwagę na szczegóły, proporcje oraz inne ważne rzeczy. Pan Bartek również na każdych zajęciach ciekawie opowiadał na temat różnych technik, poznałam także takie, o których nie wiedziałam. Na kursie ASP dookoła jest martwa natura, czasem również był model, co bardzo pomaga w opanowaniu anatomii człowieka :) Zaś na kursie Mały Artysta rysuje się z kartki, z czego pamiętam czasem pojawiła się martwa natura. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że tyle się nauczyłam. Dziękuję!!❤️🫶

Waldemar Żółtowski
Waldemar Żółtowski
2023-06-10

Zdecydowanie polecam! Świetne miejsce dla dzieci, które chcą nauczyć się rysować i malować. Profesjonalne podejście i dużo zabawy!

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się: Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908...
Więcej
Zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym! Kreatywne zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży....
Więcej
Specjalnie dla Was Szkoła Rysunku SealArt przygotowała fascynujące wydarzenie – warsztaty malowania akwarelą. Pragniemy zaprosić...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki