Jak zachęcić dziecko do rysowania?

Opublikowano: 7 marca 2022
Udostępnij

Każdy z nas rodzi się z wieloma talentami, które z biegiem czasu udaje nam się odkryć. Swoje zdolności warto rozwijać od najmłodszy lat, aby w przyszłości cieszyć się efektami ciężkiej pracy. Rola rodzica jest tu bardzo ważna, a nawet kluczowa. To właśnie oni znają swoje dziecko najlepiej i wiedzą co sprawia mu przyjemność. Jeśli zauważamy, że nasza pociecha często sięga po ołówek czy kredki, a najwięcej wolnego czasu spędza rysując to warto pomyśleć o tym, jak zachęcić je do rozwijania tej pasji.

Sposób na nudę


Wszyscy wiemy, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Rodzice muszą stale wymyślać nowe zabawy, aby zapewnić im ciekawe formy spędzania czasu. Czasem wystarczy do tego kartka i kilka kredek. Jedną z propozycji jest wspólna nauka rysowania z dzieckiem. W internecie znajdziemy wiele prostych wzorców, z których możemy skorzystać. Zachęcamy do wybrania naszych darmowych kursów dostępnych na Youtube. Materiały, które tam znajdziemy idealnie sprawdzą się dla najmłodszych, ale również są tam nieco trudniejsze tutoriale dla nastolatków.  Nasze filmy dostępne są na: https://www.youtube.com/user/sealartszkolarysunku
 

Urozmaicanie poprzez nowe przybory

Ciągłe rysowanie tymi samymi przyborami może być nużące dla osoby dorosłej, a co dopiero dla dziecka. Najbardziej powszechne są ołówki oraz kredki. Pokażmy naszym pociechom różne akcesoria, aby odkryły to co w rysunku sprawia im największą radość. Proponujemy przybory takie jak : farby, pastele, cienkopisy czy flamastry. Wybór jest bardzo duży, a wraz ze wzrostem umiejętności możemy włączać do nauki również kolejne techniki.

Docenianie starań


Dzieci bardzo liczą się z opinią swoich rodziców. Są to dla nich najważniejsze osoby, a ich opinie uważają za najcenniejszą. Czasami warto poświęcić trochę czasu, aby obejrzeć rysunki wykonane przez naszą pociechę, powiedzieć co nam się najbardziej podoba, jakie prace wychodzą dziecku najlepiej, a nad czym trzeba jeszcze trochę popracować. Pamiętajmy jednak, że nadmierna krytyka może wpłynąć demotywująco oraz zniechęcić do rysowania, a przecież tego byśmy nie chcieli. Każde dziecko potrzebuje innego czasu, aby opanować dane umiejętności. To nic złego. Najważniejsze są chęci i zapał do pracy!

Udział w kursie rysunkowym

Wybierając zajęcia dodatkowe dla dziecka warto wziąć pod uwagę zajęcia rysunkowe. Na kursach dzieci pracują pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, którzy pomagają rozwijać ich zdolności. Podczas lekcji, kursanci motywują siebie nawzajem, a z miesiąca na miesiąc są coraz lepsi. Uczestnictwo w takim kursie niesie ze sobą zalety takie jak zwiększenie koncentracji, uruchamia wyobraźnie i kreatywność dziecka oraz wspiera jego rozwój intelektualny.
Serdecznie zapraszamy do wyboru jednej z naszych placówek. W naszej ofercie znajdą Państwo kurs „Rysunkowy Przedszkolak” dla maluchów od 4 roku życia. Dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat proponujemy dwa kursy : „Mały Artysta” oraz „Mały Architekt”. Pierwsze zajęcia rysunkowe w naszych szkołach są bezpłatne, więc nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać pasję na całe życie 🙂

Więcej o naszych kursach dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy

 

Zobacz również


Cyfryzacja i rozwój technologiczny ułatwiają nasze życie, pozwalają sięgać daleko poza horyzont i zdobywać szczyty, o których przed...
Więcej
Rozmaite zajęcia pozalekcyjne to w dzisiejszych czasach wybór wielu rodziców szukających w takich aktywnościach walorów edukacyjnych, które...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Martyna Włoch
Martyna Włoch
2023-09-23

Urszula Różalska
Urszula Różalska
2023-09-22

Polecam!

Barbara Krawczyk
Barbara Krawczyk
2023-09-21

Lekcje tutaj są prowadzone w świetnej atmosferze, polecam.

Jerzy Żurek
Jerzy Żurek
2023-09-20

Polecam, mój syn uczęszcza tutaj na lekcje i bardzo mu się podoba.

Danuta Szyszka
Danuta Szyszka
2023-09-18

Da Vinci Arte
Da Vinci Arte
2023-09-16

Polecam

Tomasz Kura
Tomasz Kura
2023-09-12

weronika kalinowska
weronika kalinowska
2023-09-09

Wspaniałe miejsce, polecam z całego serca,
Pani Agata umie przekazać wierze i pasję :D

Marta Kępa
Marta Kępa
2023-09-05

Aktualności


Kochani, zapraszamy wszystkich pasjonatów rysunku, małych i dużych na pierwsze darmowe zajęcia w naszych szkołach.  Na pierwsze...
Więcej
Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się: Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908...
Więcej
Zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym! Kreatywne zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży....
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki