Jak zachęcić dziecko do rysowania?

Opublikowano: 7 marca 2022
Udostępnij

Każdy z nas rodzi się z wieloma talentami, które z biegiem czasu udaje nam się odkryć. Swoje zdolności warto rozwijać od najmłodszy lat, aby w przyszłości cieszyć się efektami ciężkiej pracy. Rola rodzica jest tu bardzo ważna, a nawet kluczowa. To właśnie oni znają swoje dziecko najlepiej i wiedzą co sprawia mu przyjemność. Jeśli zauważamy, że nasza pociecha często sięga po ołówek czy kredki, a najwięcej wolnego czasu spędza rysując to warto pomyśleć o tym, jak zachęcić je do rozwijania tej pasji.

Sposób na nudę


Wszyscy wiemy, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Rodzice muszą stale wymyślać nowe zabawy, aby zapewnić im ciekawe formy spędzania czasu. Czasem wystarczy do tego kartka i kilka kredek. Jedną z propozycji jest wspólna nauka rysowania z dzieckiem. W internecie znajdziemy wiele prostych wzorców, z których możemy skorzystać. Zachęcamy do wybrania naszych darmowych kursów dostępnych na Youtube. Materiały, które tam znajdziemy idealnie sprawdzą się dla najmłodszych, ale również są tam nieco trudniejsze tutoriale dla nastolatków.  Nasze filmy dostępne są na: https://www.youtube.com/user/sealartszkolarysunku
 

Urozmaicanie poprzez nowe przybory

Ciągłe rysowanie tymi samymi przyborami może być nużące dla osoby dorosłej, a co dopiero dla dziecka. Najbardziej powszechne są ołówki oraz kredki. Pokażmy naszym pociechom różne akcesoria, aby odkryły to co w rysunku sprawia im największą radość. Proponujemy przybory takie jak : farby, pastele, cienkopisy czy flamastry. Wybór jest bardzo duży, a wraz ze wzrostem umiejętności możemy włączać do nauki również kolejne techniki.

Docenianie starań


Dzieci bardzo liczą się z opinią swoich rodziców. Są to dla nich najważniejsze osoby, a ich opinie uważają za najcenniejszą. Czasami warto poświęcić trochę czasu, aby obejrzeć rysunki wykonane przez naszą pociechę, powiedzieć co nam się najbardziej podoba, jakie prace wychodzą dziecku najlepiej, a nad czym trzeba jeszcze trochę popracować. Pamiętajmy jednak, że nadmierna krytyka może wpłynąć demotywująco oraz zniechęcić do rysowania, a przecież tego byśmy nie chcieli. Każde dziecko potrzebuje innego czasu, aby opanować dane umiejętności. To nic złego. Najważniejsze są chęci i zapał do pracy!

Udział w kursie rysunkowym

Wybierając zajęcia dodatkowe dla dziecka warto wziąć pod uwagę zajęcia rysunkowe. Na kursach dzieci pracują pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, którzy pomagają rozwijać ich zdolności. Podczas lekcji, kursanci motywują siebie nawzajem, a z miesiąca na miesiąc są coraz lepsi. Uczestnictwo w takim kursie niesie ze sobą zalety takie jak zwiększenie koncentracji, uruchamia wyobraźnie i kreatywność dziecka oraz wspiera jego rozwój intelektualny.
Serdecznie zapraszamy do wyboru jednej z naszych placówek. W naszej ofercie znajdą Państwo kurs „Rysunkowy Przedszkolak” dla maluchów od 4 roku życia. Dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat proponujemy dwa kursy : „Mały Artysta” oraz „Mały Architekt”. Pierwsze zajęcia rysunkowe w naszych szkołach są bezpłatne, więc nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać pasję na całe życie 🙂

Więcej o naszych kursach dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy

 

Zobacz również


Szukasz inspiracji do swojej sztuki na świeżym powietrzu? Warszawa ma wiele uroczych miejsc, które są...
Więcej
Zbliżają się ciepłe, słoneczne dni – idealny czas na wyjście na rysunkowy plener! Jeśli jesteś...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

Ilona Mackiewicz
Ilona Mackiewicz
2024-05-03
Siostry córka tam się uczy i jest zadowolona
kujor
kujor
2024-05-02
Kadra tutaj jest niezwykle pomocna i kompetentna. Dzięki ich wsparciu i cennym wskazówkom, przygotowania do egzaminów na akademię stają się znacznie łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące. Zdecydowanie polecam to miejsce każdemu, kto szuka profesjonalnego wsparcia w swojej drodze artystycznej.
Olax !!
Olax !!
2024-04-30
polecam! Moja siostrzenica od małego uwielbiała rysować itp. W końcu zaczęła chodzić na zajęcia, chodzi chętnie przez co chwali sobie je, rozwija się niesamowicie
KRZYSZTOF DĄBROWSKI
KRZYSZTOF DĄBROWSKI
2024-03-26
Super miejscowość pozdrawiam wszystkich serdecznie ❤️
Marcin Jurczak
Marcin Jurczak
2024-03-26
Gorąco polecam znakomicie prowadzone zajęcia podejście do wszystkich indywidualnie znakomite bardzo bardzo serdecznie Gorąco polecam
AlbercikU
AlbercikU
2024-03-26
Wiktor Marinicz
Wiktor Marinicz
2024-03-20
Super szkola, bardzo fajne zajęcia, polecam.😉
Król Maciuś 1
Król Maciuś 1
2024-03-20
Super szkoła wiele się nauczyłem polecam:)
DeleMona Lisa
DeleMona Lisa
2024-03-12
Wspaniałe miejsce, pełne pasji i inspiracji. Pod opieką cudownych osób można tu rozwinąć skrzydła :)

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Rodzice, Drodzy Kursanci, w dniach: 01.05.2024 (Środa) 03.05.2024 (Piątek) 19.05.2024 (Niedziela) 30.05.2024 (Czwartek) Szkoły...
Więcej
Sztuczna Inteligencja spotyka Adobe! 🚀🎨 Jesteśmy podekscytowani rozbudowaniem naszych kursów graficznych o sztuczną inteligencję (AI). Nasze...
Więcej
Szukasz sposobu na wakacje w mieście? 🤔 Chcesz zapewnić swojemu dziecku atrakcyjne zajęcia, które połączą zabawę...
Więcej

Nasze placówki