Kurs rysunku dla dzieci – nauka kreatywności

Opublikowano: 3 lipca 2023
Udostępnij

Kursy rysunku pozwalają się wiele nauczyć – wyobraźnia przestrzenna, umiejętności manualne, cierpliwość, pomysłowość czy kreatywność – to tylko kilka, z wielu korzyści, jakie czerpią mali kursanci. Sprawdź, dlaczego warto zapisać pociechę na kurs rysunku dla dzieci.

Kursy rysunku organizowane są przez wiele szkół, właściwie w każdym większym i mniejszym mieście. Skąd ich popularność? Co dają i czego uczą? Wyjaśniamy!

Kurs rysunku dla dzieci – czego uczy?

Nie jest tajemnicą, że dzieci chłoną wiedzę, niczym przysłowiowa gąbka. Błyskawicznie poprawiają swoje umiejętności, rozwijając się każdego dnia i zmieniając dosłownie w oczach. Kursy rysunku dla dzieci to prawdziwa skarbnica możliwości edukacyjnych i wbrew pozorom, równa kreska i umiejętność tworzenia obrazów na papierze, to wcale nie jest jedyne, co dzieci wynoszą z zajęć artystycznych.

Kurs rysunku – cierpliwość i wytrwałość

Teoria, praktyka, ćwiczenie perspektywy, detalu, światła, cienia, kompozycji – rysunku można uczyć się bez końca. Każda kolejna praca przybliża do doskonałości, ale równocześnie uczy pokory i pokazuje, jak wiele nieodkrytego świata jeszcze przed nami. Doskonalenie umiejętności artystycznych uczy dzieci bez wątpienia cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, a – jak wiadomo – pośród najmłodszych są to umiejętności deficytowe i bardzo pożądane. Ułatwiają późniejszą edukację szkolną i udowadniają, że systematyczna praca przynosi wymierne korzyści.

Kurs rysowania a wyobraźnia przestrzenna

Szersze horyzonty i postrzeganie świata zupełnie inaczej – dzieci uczestniczące w kursach rysunku w inny sposób patrzą na otaczającą je rzeczywistość, jakby odkrywały ją od nowa. Są również niezwykle bystrymi obserwatorami i uważnie przyglądają się szczegółom w każdym detalu. W trakcie i po kursie rysunku dzieci widzą świat wielowymiarowo, to natomiast wspiera rozwój ich wyobraźni, która okazuje się nie mieć zupełnie żadnych ograniczeń.

Kurs rysunku – umiejętności manualne

Sprawność małych dłoni to umiejętność, którą dzieci odkrywają bardzo szybko. Chętnie z niej korzystając, rozwijają w sobie potencjał, musi jednak upłynąć wiele lat, zanim wprawią się manualnie. Kurs rysunku dla dzieci znacząco przyspiesza ten proces, jest więc doskonałym pomysłem już dla kilkulatków. W niedalekiej przyszłości, rozpoczynając edukację, mogą czerpać profity, doskonale radząc sobie z pisaniem. Warto pamiętać również o tym, że dzieci uczą się z „prędkością światła”, postępy w umiejętności rysowania i wszystkim, co za nią idzie, widać więc dosłownie z dnia na dzień.

Kurs rysunku i nieoceniona kreatywność

Last but not least, kreatywność, pomysłowość i brak barier to umiejętności, które chciałby posiadać każdy dorosły. Przydają się w szkole, pracy i życiu. Wiele ułatwiają i sprawiają, że z większą łatwością przychodzi podejmowanie trudnych decyzji, rozwiązywanie rozmaitych problemów i pokonywanie trudności. W równym stopniu dotyczy to okresu szkolnego, czasu spędzonego na studiach, pracy w dorosłym życiu czy kontaktów międzyludzkich w każdym wieku. Nieszablonowe podchodzenie do barier umożliwia samodzielne tworzenie samemu sobie możliwości wyjścia z impasu tam, gdzie większość z nas ma ochotę się poddać.

Możliwości jest mnóstwo, zajęcia dodatkowe można wybierać z uwzględnieniem zainteresowań dziecka, na przykład kurs architektury dla dzieci, kurs dla małych artystów, kurs grafiki dla dzieci czy kurs rysunku dla przedszkolaków. A jeśli chcesz sprawdzić, czy dziecko w ogóle zainteresuje się takimi zajęciami, możecie spróbować swoich sił w bezpłatnym kursie rysunku online dla dzieci.

Warto pamiętać, że obok wielu walorów edukacyjnych, kurs rysunku dla dzieci to również świetna zabawa, a także doskonała okazja do ekspresji i wyrażania swoich emocji poprzez tworzenie. Kurs rysowania to kreatywne zajęcia, które wnoszą mnóstwo korzyści w życie dziecka, a dzieci je uwielbiają, zdecydowanie warto więc podążać w tym kierunku.  

Zobacz również


Cyfryzacja i rozwój technologiczny ułatwiają nasze życie, pozwalają sięgać daleko poza horyzont i zdobywać szczyty, o których przed...
Więcej
Rozmaite zajęcia pozalekcyjne to w dzisiejszych czasach wybór wielu rodziców szukających w takich aktywnościach walorów edukacyjnych, które...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

weronika kalinowska
weronika kalinowska
2023-09-09

Wspaniałe miejsce, polecam z całego serca,
Pani Agata umie przekazać wierze i pasję :D

Marta Kępa
Marta Kępa
2023-09-05

Marian Dushwo
Marian Dushwo
2023-09-04

Dominik Urbański
Dominik Urbański
2023-09-03

Kuba Kuba
Kuba Kuba
2023-08-25

Arteko
Arteko
2023-08-11

Fajne warunki, sympatyczny nauczyciel i rzeczywiście można się czegoś nauczyć

Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska
2023-08-02

Świetne zajęcia dla dzieci! Polecam

igens
igens
2023-06-25

Uwielbiam to miejsce. Chodziłam tu przez rok i wiele się nauczyłam. Wszyscy nauczyciele są bardzo mili, potrafią wytłumaczyć, doradzają, a w szczególności Pan Bartek, który bardzo mi pomógł, zwracał uwagę na szczegóły, proporcje oraz inne ważne rzeczy. Pan Bartek również na każdych zajęciach ciekawie opowiadał na temat różnych technik, poznałam także takie, o których nie wiedziałam. Na kursie ASP dookoła jest martwa natura, czasem również był model, co bardzo pomaga w opanowaniu anatomii człowieka :) Zaś na kursie Mały Artysta rysuje się z kartki, z czego pamiętam czasem pojawiła się martwa natura. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że tyle się nauczyłam. Dziękuję!!❤️🫶

Waldemar Żółtowski
Waldemar Żółtowski
2023-06-10

Zdecydowanie polecam! Świetne miejsce dla dzieci, które chcą nauczyć się rysować i malować. Profesjonalne podejście i dużo zabawy!

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się: Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908...
Więcej
Zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym! Kreatywne zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży....
Więcej
Specjalnie dla Was Szkoła Rysunku SealArt przygotowała fascynujące wydarzenie – warsztaty malowania akwarelą. Pragniemy zaprosić...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki