Kurs rysunku dla początkujących – od czego zacząć?

Opublikowano: 15 czerwca 2023
Udostępnij

Nauka rysunku to proces. W zależności od poziomu posiadanych umiejętności, predyspozycji, ale przede wszystkim poświęconego czasu, może trwać krócej lub dłużej, ważne jednak, aby pamiętać – zwłaszcza w obliczu błędów i potknięć – że nauczyć się rysować może absolutnie każdy. Podpowiadamy, od czego zacząć i na czym skupić pierwsze, stawiane w artystycznym świecie kroki.

Rysunek to piękna pasja, która znajduje silne odbicie w codzienności. Zarówno profesjonaliści, jak i pasjonaci, to ludzie, którzy cieszą się wieloma rozwiniętymi umiejętnościami: kreatywność, wyobraźnia, cierpliwość, bystrość czy zdolności manualne. Rysowanie wspomaga relaks, wspiera aktywny wypoczynek i poszerza horyzonty. Można realizować się w tej pięknej pasji hobbystycznie, czerpiąc z rysowania mnóstwo przyjemności dla zabawy, ale można również szlifować swój warsztat, dążąc do perfekcji, a w konsekwencji do rysowania zarobkowego, czyniąc z rysowania źródło utrzymania. W obu przypadkach początki są takie same…

Od czego zacząć naukę rysunku?

Tak samo, jak jazdy na rowerze, rysowania trzeba się nauczyć. Nie da się tego etapu pominąć i próżno szukać zawodowych artystów, którzy od razu zaczęli z „wysokiego C”. Śledząc przebieg kariery największych rysowników świata, można obserwować, jak kreska, głębia, detal i piękno każdego z dzieł ewoluowały z czasem. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. Wyruszać na plenery, rysować w domowym zaciszu, próbować swoich sił w każdej wolnej chwili.

Szkicownik i ołówek

Kup porządny szkicownik w niezbyt dużym formacie, zapas miękkich ołówków i gumkę do ścierania. Tylko tyle wystarczy, aby postawić swoje pierwsze kroki w artystycznym świecie. W zależności od tego, jaka tematyka cię pasjonuje, znajdź kilka wolnych chwil i śmiało zacznij szkicować martwą naturę, pejzaże, portrety czy abstrakcję. Tworząc swoje pierwsze rysunki, obserwuj lepszych od siebie. Znajdziesz mnóstwo blogów, tutoriali i wiedzy, którą dzielą się specjaliści. Możesz na przykład bez wychodzenia z domu sprawdzić kurs rysunku online dla początkujących.

Cierpliwość i konsekwencja

Nauka rysunku to długotrwały proces. Wraz z upływem czasu i kolejnymi wykonanymi szkicami będziesz widzieć własne postępy. To, co najważniejsze, to świadomość, że zdobycie umiejętności wymaga czasu i cierpliwości. Systematyczność i samodyscyplina, które pomogą ci zadbać o regularność ćwiczeń, to klucz do sukcesu.

Warto zachować poprzednie szkice, aby móc sprawdzać poprawę swoich umiejętności. Równie ważna jest motywacja, musisz bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że podczas nauki nie raz zdarzy ci się zupełnie nieudany rysunek. Zawsze, kiedy ogarnie cię zniechęcenie, przypomnij sobie jednak o tym, że każdy błąd przybliża cię do sukcesu. Wyciągaj więc wnioski z gorszych prac i poprawiaj błędy przy kolejnych – w ten sposób będziesz pokonywał stopień za stopniem, aż w końcu osiągniesz wymarzoną perfekcję.

Profesjonalny kurs rysunku dla początkujących – przyspiesz proces nauki

Jeśli interesujesz się rysunkiem, wiesz już na pewno, że w każdym dużym mieście można znaleźć szkoły rysunku. Organizowane w nich zajęcia adresowane są do różnych grup wiekowych i pasjonatów różnych dziedzin – kurs rysunku dla dorosłych i młodzieży, kurs rysunku dla dzieci, kursy hobbystyczne, kursy specjalistyczne – kurs grafiki dla dzieci, kurs digital painting i wiele, wiele innych.

Uczęszczanie na kurs rysunku pomaga przyspieszyć proces nauki. Zajęcia w formule stacjonarnej lub online umożliwiają sprawne wyeliminowanie błędów, dają możliwość konsultacji ze specjalistą – dydaktykiem, który na bieżąco koryguje każde potknięcie i podpowiada, w jakim zakresie i w jaki sposób można poprawić swój warsztat. Takie kursy to także doskonała okazja, aby obserwować innych, czerpać inspiracje i spędzać czas w relaksującej atmosferze pośród pasjonatów, którzy – tak jak my – z rysowania czerpią ogromną radość.

Jeśli marzysz o tym, aby nauczyć się rysować, nie zwlekaj. Wybierz kurs rysunku dla początkujących i ciesz się kreatywnymi zajęciami. Ani się obejrzysz, a zostaniesz profesjonalnym rysownikiem!

Zobacz również


Cyfryzacja i rozwój technologiczny ułatwiają nasze życie, pozwalają sięgać daleko poza horyzont i zdobywać szczyty, o których przed...
Więcej
Rozmaite zajęcia pozalekcyjne to w dzisiejszych czasach wybór wielu rodziców szukających w takich aktywnościach walorów edukacyjnych, które...
Więcej

Dlaczego my?


Sprawdź opinie o SEALART

weronika kalinowska
weronika kalinowska
2023-09-09

Wspaniałe miejsce, polecam z całego serca,
Pani Agata umie przekazać wierze i pasję :D

Marta Kępa
Marta Kępa
2023-09-05

Marian Dushwo
Marian Dushwo
2023-09-04

Dominik Urbański
Dominik Urbański
2023-09-03

Kuba Kuba
Kuba Kuba
2023-08-25

Arteko
Arteko
2023-08-11

Fajne warunki, sympatyczny nauczyciel i rzeczywiście można się czegoś nauczyć

Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska
2023-08-02

Świetne zajęcia dla dzieci! Polecam

igens
igens
2023-06-25

Uwielbiam to miejsce. Chodziłam tu przez rok i wiele się nauczyłam. Wszyscy nauczyciele są bardzo mili, potrafią wytłumaczyć, doradzają, a w szczególności Pan Bartek, który bardzo mi pomógł, zwracał uwagę na szczegóły, proporcje oraz inne ważne rzeczy. Pan Bartek również na każdych zajęciach ciekawie opowiadał na temat różnych technik, poznałam także takie, o których nie wiedziałam. Na kursie ASP dookoła jest martwa natura, czasem również był model, co bardzo pomaga w opanowaniu anatomii człowieka :) Zaś na kursie Mały Artysta rysuje się z kartki, z czego pamiętam czasem pojawiła się martwa natura. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że tyle się nauczyłam. Dziękuję!!❤️🫶

Waldemar Żółtowski
Waldemar Żółtowski
2023-06-10

Zdecydowanie polecam! Świetne miejsce dla dzieci, które chcą nauczyć się rysować i malować. Profesjonalne podejście i dużo zabawy!

Aktualności


Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą...
Więcej
Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się: Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908...
Więcej
Zapraszamy do zapisów w nowym roku szkolnym! Kreatywne zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży....
Więcej
Specjalnie dla Was Szkoła Rysunku SealArt przygotowała fascynujące wydarzenie – warsztaty malowania akwarelą. Pragniemy zaprosić...
Więcej

Partnerzy


Nasze placówki