Sztuczna inteligencja otworzyła przed nami wiele drzwi, które dotąd były zamknięte. W świecie artystycznej kreacji pomaga poszerzać horyzonty i ułatwia dostęp do mnóstwa kreatywnych rozwiązań. Jakie programy można wykorzystać, aby wynieść umiejętności digital painting na zupełnie nowy poziom? Zapisz dziecko na kurs Mały Grafik i pozwól mu skorzystać z całego wachlarza tych możliwości.
Sztuczna inteligencja wpływa na wiele towarzyszących naszemu życiu procesów. Jednym z nich jest twórczość artystyczna. Mimo że opanowanie narzędzi, które opierają się na sztucznej inteligencji, wymaga pracy, zaangażowania i czasu, to zdecydowanie warto zainteresować się przeogromnym potencjałem, jaki wnoszą w rzeczywistość twórców. Wszystko bowiem wskazuje na to, że oto właśnie na naszych oczach grafika cyfrowa staje się niezwykle ważną częścią twórczości artystycznej, a w SealArt możecie korzystać z jej dobrodziejstw i nauczyć się efektywnie wykorzystywać ją w projektowaniu graficznym. Kurs dla małych grafików zawiera mnóstwo elementów opartych na AI i wzbogacony jest o wszystkie programy Adobe, w których to właśnie sztuczna inteligencja otwiera tak wiele nowych możliwości.
Co sztuczna inteligencja może robić w rysunku?
Otóż przede wszystkim, ułatwiać artyście życie. Oznacza to, że dzięki AI możemy skracać i przyspieszać te procesy, które dotychczas były nużące, żmudne i zajmowały mnóstwo czasu. Zyskując na wydajności, możemy tworzyć sprawniej. Dopasowanie stylu, zmiana tła, wycięcie fragmentu obrazu czy zmiana rozmiaru, stają się szybkie i banalnie proste.
Sztuczna inteligencja może również w nieograniczony sposób poszerzać horyzonty. Wyobraź sobie wieloosobową burzę mózgów, w trakcie trwania której każdy z uczestników w twórczy sposób komentuje twoją pracę, sugerując rozwiązania, które ją wzbogacą. Teraz nie potrzebujesz już kreatywnego grona konsultantów. SI z powodzeniem pomoże ci przetestować i wdrożyć pomysły, które – jak sam się przekonasz – mogą zaprowadzić cię w miejsca, do których twoja kreatywność nigdy jeszcze nie dotarła.
Sztuczna inteligencja pomaga także osiągnąć wyższy stopień perfekcji. Czytelność, kontrast, rozdzielczość i mnóstwo innych parametrów, które wpływają na jakość i odbiór twojej pracy, możesz teraz testować i poprawiać szybko i w sposób, który nie jest obarczony błędami.
AI i jej nieograniczony potencjał w grafice komputerowej
Sprawdźmy teraz, jakie programy mogą usprawnić jakość prac graficznych i w szybszym niż można się spodziewać czasie, poprawią twój warsztat o 110%. Podczas warsztatowych zajęć w trakcie kursu grafiki dla dzieci i młodzieży korzystamy z nich wszystkich.
Adobe Photoshop
Generatywne wypełnianie bazując tylko na poleceniach tekstowych, pozwoli ci dodawać i usuwać elementy obrazów. Chcesz podmienić rower na samochód lub usunąć ludzi w tle – napisz polecenie i w mgnieniu oka otrzymasz pożądany wynik. Photoshop pozwoli ci również migiem zmienić proporcje obrazu. To nie koniec, możesz też pracować na twarzach, zmieniając ich rysy czy poprawiając detale.
Adobe Photoshop Lightroom
Kontrast, ekspozycja, światło, cień, nasycenie, czerń i biel czy jaskrawość – wszystko to ustawisz optymalnie i z naciskiem na korzyść twojego obrazu w kilka chwil, w odpowiedni sposób posługując się narzędziem, które podpowie ci, co należy zrobić, aby uzyskać lepszy efekt. Na tym zakres się nie kończy, Lightroom umożliwia również poprawienie jakości najdrobniejszych szczegółów.
Adobe Ilustrator
W tym przypadku z pomocą generatywnej sztucznej inteligencji GAI zamienisz opis tekstowy w kompozycję wektorową, na której możesz dalej pracować. Wykorzystując znowu tylko polecenia tekstowe, możesz zmieniać kolory i eksperymentować z nimi do woli. Ilustrator pomoże ci również wykrywać modele podobnych wektorów i edytować je wszystkie naraz. Z powodzeniem możesz bawić się wariantami, kadrowaniem i edycją, AI będzie zaś czuwać, aby wszystko odbywało się sprawnie, prosto i bezbłędnie.
Adobe Firefly
Tu wystarczy wygenerować odpowiedni opis tekstowy, aby uzyskać potrzebny obraz. Wbrew obawom nie należy traktować tego, jako drogę na skróty, odpowiednie polecenie tekstowe leży bowiem po stronie twórcy i to, jak pokieruje wynikami, jest wyłącznie w jego rękach. Nie zdarzy ci się już blokada twórcza, nie zabraknie ci pomysłu i nie utkniesz w poszukiwaniu graficznego elementu, który masz w głowie, ale nie jesteś w stanie go nigdzie znaleźć.
Adobe Fresco
To prawdziwy hit, który łączy digital painting z malowaniem manualnym. W tym przypadku sztuczna inteligencja daje do dyspozycji aktywne pędzle, które w rzeczywistości zachowują się i generują efekty zgodne z realiami. Wybierając akwarele, uzyskasz efekt wodnego rozpłynięcia, a sięgając po gęstą farbę, uzyskasz efekt trójwymiarowości, zupełnie, jakbyś pracował z prawdziwymi farbami przy sztaludze.
Adobe InDesign
Dopasowanie i kompozycja jeszcze nigdy nie były tak przyjaźnie proste. Odpowiednie narzędzie pomoże ci prawidłowo rozmieścić grafikę, wybierając najlepszą i najbardziej jakościową część wskazanego obrazu.
Kurs Grafiki z AI w SealArt – ucz się, próbuj i zostań mistrzem grafiki
Dzięki sztucznej inteligencji możesz uczyć się szybciej, tworzyć lepiej i zanim się obejrzysz, osiągać kolejne poziomy wtajemniczenia. Można oczywiście pozostać przy klasycznych sposobach tworzenia, ale skoro świat pędzi naprzód, to znacznie lepszą drogą wydaje się podążanie z postępem ramię w ramię!
My w SealArt trzymamy rękę na pulsie i zapraszamy dzieci i młodzież na nasz kurs grafiki, podczas którego zapoznacie się z przepastnym i pełnym pięknych możliwości światem grafiki komputerowej z wykorzystaniem potencjału sztucznej inteligencji. Pokażemy młodym artystom – przyszłym grafikom i pasjonatom – jak tworzyć grafikę z wykorzystaniem AI, jak każdego dnia stawać się lepszym i jak nadążyć za galopującym rozwojem cyfrowego świata, który otwiera przed młodymi ludźmi możliwości, o których dotąd mogliśmy tylko marzyć.